Itella smartpost laiendas Tallinnas Peetri Selveris olemasolevat pakiautomaati, mis on nüüdsest 330-ukseline ja ühtlasi suurim võrgustikku kuuluv automaat. Laiendamise vajaduse tingis antud pakiautomaadi kõrge kasutamisaktiivsus ja hea täituvus ning loomulikult ka klientide poolne nõudlus.

Selline kogemus annab julgust tulevikus olemasolevat automaadivõrku laiendada ning samas lisada täiesti uusi automaate. „Täna on meil üle Eesti 122 pakiautomaati ja ennekõike suurendame neid, mis on klientide seas kõige kasutatavamad,” selgitas Itella Estonia pakiteenuste direktor Rauno Parras. „Küll aga soovime laiendada koostööd ka teiste partneritega, et parandada katvust eeskätt väiksemates kohtades üle Eesti.”

Itella Estonia pakimahud kasvasid aastases võrdluses mullu 22 protsenti. 2018. aasta statistika kohaselt moodustasid koguni 80 protsenti kõikidest saadetavatest pakkidest XS ja S suuruses väikepakid.

Itella Estonia OÜ on Soome Posti Gruppi kuuluv rahvusvaheline logistikaettevõte, mis on Eestis esindatud alates 2006. aastast. Itella Estonia OÜ pakub äriklientidele maantee-, mere- ja lennutransporti ning laologistika täisteenust, kullerveoteenust ning ekspressveoteenust. Alates 2016. aasta detsembrist ka pakiautomaadi teenust.