Itella Estonia pakimahud kasvasid aastases võrdluses mullu 22 protsenti, saavutades detsembris kõigi aegade tipu. Võrreldes vaiksemate suvekuudega teenindati jõulukuul tänavu koguni kaks korda rohkem pakke.

„Kui vaadata äri- ja erakliente eraldi, siis selgub, et veidi suurem kasv tuleb just ettevõtete pakimahtudest. Enam kui viiendiku suurust kasvu prognoosime ka 2019. aastaks ning seegi tuleb eeskätt ärisaadetiste arvelt,“ kinnitas Itella Estonia pakiteenuste direktor Rauno Parras.

Pakiautomaatide hea täituvus lisab julgust tulevikus olemasolevat automaadivõrku laiendada ning lisada ka täiesti uusi automaate. „Ennekõike suurendame kõige kasutatavamaid automaate, aga soovime laiendada koostööd ka teiste partneritega, et parandada katvust eeskätt väiksemates kohtades üle Eesti,“ lisas Parras.

2018. aasta statistika kohaselt moodustasid koguni 80 protsenti kõikidest saadetavatest pakkidest XS ja S suuruses väikepakid. „Inimesed tellivad ja saadavad pakke summaarselt küll rohkem, aga mõõdult jäävad need üha väiksemaks. Seda näitab asjaolu, et väikepakkide hulk on ajas kiirelt kasvanud ning suuri pakke jääb vähemaks,“ kinnitas Itella Estonia pakiteenuste direktor.

Itella Estonia OÜ on Soome Posti Gruppi kuuluv rahvusvaheline logistikaettevõte, mis on Eestis esindatud alates 2006. aastast. Itella Estonia OÜ pakub äriklientidele maantee-, mere- ja lennutransporti ning laologistika täisteenust, kullerveoteenust ning ekspressveoteenust. Alates 2016. aasta detsembrist ka pakiautomaadi teenust.

Pakiautomaat Itella