Eelmise aasta novembriga võrreldes kasvasid pakimahud sel aastal viiendiku võrra, mis näitab, et logistikasektoris on jõuluhooaeg hästi käima läinud, ütleb Itella Estonia pakiteenuste direktor Rauno Parras.

„Tänavu novembris kasvasid pakimahud tervikuna 20%. Veelgi suuremat kasvutrendi on oodata detsembri mahte prognoosides. Kogemus näitab, et jõulude eel kasvavad päevased mahud rahulikuma ajaga võrreldes koguni kaks korda,“ kirjeldas Parras.

Jõuluhooaja kasvavate pakimahtudega toimetulekuks on Itella tänavu Eestis avanud paarkümmend uut pakiautomaati ning laiendanud olemasolevaid kõrge nõudlusega automaate. Kiire laienemine on toimunud ka üle lahe Soomes, kus tänavu novembris avatakse Posti Grupi poolt riigi tuhandes pakiautomaat ning tuleval aastal plaanitakse lisada veel ca 500 uut pakiautomaati.

„Uute automaatide hea täituvus nii Eestis kui ka Soomes lisab julgust ka tulevikus automaadivõrku laiendada. Viimastest täiendustest on eriti hästi end tõestanud pakiautomaadid Kuressaare Auriga keskuses, Tallinnas Nautica keskuses ja pealinnast väljasõidul Astangu Rimis,“ kinnitas Parras.

Et soodustada pakiautomaatide kiiret läbilaskevõimet on palve kõikidele pakisaajatele oma pakkidele samal päeval võimalikult kiiresti järele minna. „Palun minge pärast vastava teavituse saamist oma pakile samal päeval võimalikult kiiresti järele. Sel teel suureneb pakiautomaatide läbilaskevõime ja ka teistel pakisaajatel õnnestub oma pakid soovitud asukohast kiiresti kätte saada,“ lisas ta.

Itella Estonia OÜ on Soome Posti Gruppi kuuluv rahvusvaheline logistikaettevõte, mis on Eestis esindatud alates 2006. aastast. Itella Estonia OÜ pakub äriklientidele maantee-, mere- ja lennutransporti ning laologistika täisteenust, alates detsembrist 2016 ka pakiautomaadi teenust, kullerveoteenust ning ekspressveoteenust.