Kasvavate pakimahtudega toimetulekuks avas Itella Estonia jaanuari viimasel päeval lisaks Elva mini-Rimis (Kesk 7) juba varasemalt asuvale pakiautomaadile veel teisegi, Elva Maximas (Valga maantee 5) asuva pakiautomaadi.

Kantar Emori poolt Eesti inimeste seas läbi viidud uuringust selgub, et 83% Eesti elanikest on viimase kuue kuu jooksul pakiautomaadi vahendusel mõne paki saatnud või vastu võtnud. Uuring kinnitab sedagi, et pakiautomaat on Eesti inimeste seas ülekaalukalt kõige populaarsemaks vahendiks pakkide saatmisel kui ka vastuvõtmisel.

Itella Estonia müügi- ja turundusdirektori Alice Vergi sõnul ei pea postimüügikataloogidest või internetipoest midagi tellides enam ammu kauba kättesaamiseks postkontorisse minema. “Lihtsam on lasta pakk toimetada lähimasse pakiautomaati ning minna sellele järele endale sobival ajahetkel. Aasta varasemaga võrreldes on saadetavate pakkide mahud kasvanud Eestis umbes kolmandiku võrra ning seda on märgata ka Elva inimeste pakiautomaadi kasutusaktiivsuse kasvust,” kinnitas Vergi.

Kui pakimahud kasvavad, siis saadetavate üksikpakkide suurused pigem kahanevad. Järjest suurem osa kõikidest saadetistest on pisipakid. Inimesed teevad järjest enam impulssoste ning reeglina on need väikesed tarbeesemed. Kasvavaid pakimahte aitab põhjendada ka elanike kasvanud majanduslik kindlustunne.

  • Elva mini-Rimi pakiautomaat asub kassade vastas ning on kasutamiseks avatud esmaspäevast pühapäevani kell 8:00 – 21:00.
  • Elva Maxima pakiautomaat asub esimesel korrusel kassade vastas ning on kasutamiseks avatud esmaspäevast pühapäevani kell 9:00 – 22:00.

 

Itella SmartPOSTi pakiautomaat

Pilt on illustreeriva tähendusega.