Itella Smartposti pakiautomaatide kasutus on Soomes aasta varasemaga võrreldes 70 protsenti kasvanud. Olulise panuse on andnud eestlased, kes saatsid aasta varasemaga võrreldes mullu Soome kolmandiku võrra enam pakke.

“Eestist Smartpost pakiautomaatidega Soome saadetavate pakkide maht kasvas 2015. aastal 66 protsenti,” selgitas Itella Smartposti tegevjuht Risto Eelmaa. Suurema osa Soome saadetavatest pakkidest moodustavad äriklientide pakid ning vähem on eraisikutest saatjaid. Soomes on ettevõttel 500 ning Eestis 85 pakiautomaati.

Eelmaa sõnul kaaluvad paljud Eesti kohalikud e-poed rahvusvaheliselt laienedes esimese võimalusena sisenemist Soome turule. “Soomes on palju eestlastest tellijaid, kellele on meie e-poed juba varasemast tuttavad ning lihtsam on leida ka soome keelt valdavaid töötajaid,” põhjendas Eelmaa. Põhjanaabreid eristab meist aga see, et nad on kodumaistele e-poodidele lojaalsemad. “Kui eestlased tellivad koguni 43 protsenti pakkidest välismaalt, siis soomlased alla 30 protsendi,” lisas ta.

Kõik Eesti ja Soome kaubanduskeskuste sisepindadel asuvad Itella Smartposti sinised pakiautomaadid on valmistatud Eestis. Itella Smartpost on Baltikumi ja Skandinaavia regioonis suurim pakiautomaaditeenuse osutaja.
Itella Smartpost OÜ on osa Posti Grupist, mis pakub kaupade- ja informatsioonivoogude korraldamise lahendusi. Grupp tegutseb kirjade, informatsiooni ja kaupade logistika valdkonnas Põhja- ja Kesk-Euroopas ning Venemaal.